Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Kultura

Spotkanie z Katarzyną Enerlich

Dnia 23 maja o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury "Dworek" odbyło się spotkanie z Katarzyną Enerlich.dsc 0025 Pochodząca z Mazur pisarka opowie o swoim życiu i twórczości.

Urodziła się w Mrągowie. Studia ukończyła w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim (Wydział Humanistyczny, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Publikowała w prasie ogólnopolskiej "Cogito", "Vari Arcir", "Natura i Ty" oraz w "Bluszczu". Zajmuje się literaturą obyczajową, znane jej powieści to m.in.: cykl "Prowincja pełna marzeń", "Studnia bez dnia", "Czas w dom zaklęty" "Kwiat Diabelskiej Góry" i inne.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Autorka opowiadała o swojej twórczości, pasjach, zamiłowaniu do ziemi mazurskiej jej historii i teraźniejszości. Wieczór autorski finansował Instytut Książki.