Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Biblioteka

Spotkanie z Marcinem Wrońskim

W czwartek 10 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rejowcu Fabrycznym odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim - pisarzem i redaktorem, absolwentem KUL-u; zdobywcą wielu nagród i wyróżnień m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru (2014) oraz Nagrody Kryminalnej Piły (2014).

Marcin Wroński jest autorem m.in. kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim, których scenerię stanowi przedwojenny Lublin. Zaczynał od tworzenia prozy wysokoartystycznej, mieszczącej się w nurcie postmodernistycznym (np. mini powieść „Obsesyjny motyw babiego lata”, 1994). Jako dziennikarz i felietonista współpracował z lubelskim Radio TOP. Pisał skecze i piosenki dla prowadzonego przez siebie kabaretu pod nazwą Osoby o Nieustalonej Tożsamości.

Wieczór literacki zorganizowany został w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, prowadzonego przez bibliotekę, a finansowany przez Instytut Książki oraz Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

 

 

 

Galeria