Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Recital Jana Kondraka pt. "Sztukmistrz śpiewa"

W sobotnie popołudnie "Dworek" zaprasza na recital Jana Kondraka pt. "Sztukmistrz śpiewa". Na repertuar złożą się pieśni napisane i skomponowane przez Jana Kondraka, a także utwory Edwarda Stachury, Stinga i wyjątkowe utwory tradycyjne. Tytuł recitalu jest nieprzypadkowy. Nawiązując do postaci legendarnego Sztukmistrza z Lublina, Jan Kondrak wykonuje pieśni wymagające „cyrkowych” niemal umiejętności. Każda z nich jest utrzymana w innej stylistyce, dlatego wymaga od aktora zastosowania coraz to innych środków.

JAN KONDRAK - Absolwent wydziału polonistyki UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Organizator i współorganizator wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

 

Galeria