Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wakacje w Dworku 2015

Zakończyły się dwutugodniowe półkolonie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” w Rejowcu Fabrycznym. Podczas zajęć dzieci miały niepowtarzalną okazję poznania obcych krajów u źródła, czyli bezpośrednio od obcokrajowców. Półkolonie dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje, prowadzili Diego z Hiszpanii, Ash z Kanady, Moss z Tajlandii i Szeri z Iranu.
Zagraniczni studenci przyjechali do Polski w ramach współpracy ośrodka kultury z organizacją AIESEC Polska. Podczas spotkań z dziećmi opowiadają o zwyczajach, kulturze, kuchni i historii . Młodym ludziom pokazywał m.in. tamtejsze banknoty, naczynia i stroje, w tym słynny kaszmir oraz uczył gry w krykieta.
Wizyta zagranicznych gości była także okazją do nauki języków obcych, ponieważ wszystkie rozmowy odbywają się po angielsku. Radzili sobie z tym wyzwaniem nie tylko dzieci, które uczą się tego języka w szkole, ale nawet kilkuletnie maluchy uczestniczące w półkoloniach.
Dla dzieci i młodzieży zorganizowano zajęcia sportowe,muzyczne,warsztaty plastyczne, zajęcia z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP.W programie półkolonii z "Dworkiem" było też wiele innych atrakcji. To m.in. wycieczki na basen, starówkę do Zamościa i do "Słowiańskiego Grodu" w Wólce Bieleckiej oraz wizyty na poczcie i w gabinecie weterynaryjnym. We wczesnośredniowiecznym grodzie w Wólce Bieleckiej dzieci obejrzały m.in. dawne wały, fosy, bramy i wieże, uczyły sie pisać gęsim piórem,strzelać z łuku i wybijać dawne monety. Na poczcie zobaczyli jak wygląda segregowanie listów, a z lekarzem weterynarii rozmawiali o opiece nad zwierzętami. Półkoloniści odwiedzili także Zakład Badnarski „Pawłowianka” tam dowiedzieli się jak robi się beczki.

 

Uczestników półkolonii odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rejowca,którzy opowiedzieli o swojej pracy

 

Galeria