Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Kawiarenka regionalna

 

Kawiarenka regionalna - „Artyści są wśród nas”. 

 

 

W Zespole Szkół Samorządowych zrodził się nowy pomysł na społeczną aktywizację młodych (i nie tylko) ludzi – Kawiarenka Regionalna. Jej zasadniczym celem jest kształtowanie w młodzieży poczucia własnej tożsamości, a jednocześnie pobudzanie do aktywnego uczestniczenia w życiu lokalnej społeczności. 

Kawiarenka zakłada organizację cyklu spotkań z artystami sceny oraz twórcami ludowymi i rękodzieła artystycznego (malarz, pisarz, kowal, rzeźbiarz itp.), a także osobami, które mogą pochwalić się różnego rodzaju wytworami własnej pracy twórczej, czy ludźmi związanymi z historią i tradycją naszego regionu. Spotkaniom towarzyszyć będą wystawy prac twórców oraz warsztaty. 

Na chwilę obecną do realizacji projektu zaangażowani są uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz klas pierwszych gimnazjum, ale organizatorzy zapraszają i zachęcają do współpracy wszystkich zainteresowanych. 

Co przyniesie projekt i uczestnictwo w spotkaniach? Możliwość poznania najbliższego środowiska i specyfiki regionu; rozwijanie zainteresowania historią, tradycjami i kulturą rodzinnych stron, wyzwalanie aktywności artystycznej odbiorców oraz ochrona i promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego. 

Nauczycielki odpowiedzialne za realizację projektu: Ewa Hrycaj, Grażyna Tymiakin i Jolanta Labiszak zapowiedziały już szczegóły pierwszego spotkania: 

27 października od godz. 17.00 w kawiarence regionalnej gościć będzie Pani Danuta Perestaj – Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Chełmie z siedzibą w Krasnymstawie. Pani Danuta zajmuje się m.in. wycinanką, wykonywaniem cudów z papieru różnymi technikami i malowaniem na szkle. Tego dnia można będzie zobaczyć wystawę jej prac oraz wziąć udział w warsztatach tworzenia wycinanek.  Zapamiętajcie: 27 października, godz. 17.00, MOK „Dworek”. Zachęcamy do udziału!