Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pierwsze spotkanie w Kawiarence Regionalnej za nami!

We wtorek, 27 października, odbyło się pierwsze spotkanie w Kawiarence Regionalnej. Zgodnie z zapowiedzią do wspólnego tworzenia wycinanek z papieru zachęcała Pani Danuta Perestaj z Krasnegostawu. Pani Danuta jest Prezesem krasnostawskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, skupiającego wielu twórców i artystów. Sama z powodzeniem i sukcesami zajmuje się wycinanką ludową, tworzy także róznego rodzaju motywy okolicznościowe. Poza tym wykonuje przecudne prace szydełkowe, szyje stroje ludowe i ma wiele innych pasji. 

 

Podczas spotkania, w którym udział wzięła nie tylko młodzież szkolna, ale także osoby dorosłe, Pani Danuta zapewniała, że wycinanki tworzyć może każdy. I rzeczywiście... Podczas warsztatów powstały naprawdę fajne prace, a część z nich można podziwiać na wystawie w "Dworku". Część uczestników zapewniła, że zamierza trenować warsztat wycinankarski, więc kto wie? Może niedługo będziemy organizowac wystawy indywidualne rejowieckich twórców wycinanek?

 

Kolejne spotkanie w ramach Kawiarenki Regionalnej planowane jest na grudzień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

                                                                                      Galeria