Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wystawa "Ja modelka"

W Miejskim Ośrodku Kultury „Dworek” w Rejowcu Fabrycznym można jeszcze do 1 grudnia obejrzeć piękną wystawę „Ja modelka”

Wystawa fotograficzna jest częścią multimedialnego projektu "Potrafisz" realizowanego od wielu lat przez Fundację Fuga Mundi z Lublina. Jego głównym celem jest upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i propagowanie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności poprzez prowadzenie multimedialnych kampanii społecznych. W ramach tego projektu w prasie, radiu, telewizji oraz internecie publikowane są materiały o osobach z niepełnosprawnością, które mimo swoich ograniczeń są aktywne, odnoszą sukcesy potrafią radzić sobie w życiu, realizują swoje pasje i marzenia.

 

W ramach projektu „Potrafisz” przeprowadzone były między innymi warsztaty modelingu i fotomodeligu dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które uczestniczyły potem w profesjonalnych sesjach fotograficznych, np. w strojach ludowych czy z udziałem zaproszonych celebrytów, wśród których byli m. in.: Zbigniew Wodecki, Krzysztof Cugowski, Ewelina Flinta, Marcin Wójcik, Karol Strasburger,  Dariusz Michalczewski, Stefan Fiedmann, Leszek Mądzik, Tadeusz Sznuk, Łukasz Zagrobelny,  Jerzy Zelnik, i inni.  Zdjęcia z sesji, oprócz wystaw i albumu, ukazywały się także w artystycznych kalendarzach oraz prezentowane są na wystawach fotograficznych nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. Powstał także film opowiadający o niepełnosprawnych fotomodelkach, ich przygodzie i doświadczeniach z udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej.

 

 Galeria