Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wernisaż wystawy Janiny Posturzyńskiej

W piątek 29 stycznia w „Dworku” odbyło się otwarcie wystawy Janiny Posturzyńskiej. Artystka maluje od trzech lat i należy do grupy plastycznej "Tęcza", działającej w rejowieckim MOK. Zaczynała od rysunków ołówkiem, potem były kredki, a od kilku lat maluję pejzaże, kwiaty i martwą naturę. Na ekspozycji w "Dworku"  prezentowanych jest około  35 jej obrazów. Niektóre były już pokazywane na wystawach grupowych, a teraz po raz pierwszy będzie to ekspozycja indywidualna.

Opiekunka "Tęczy" Teresa Chomik-Kazarian przyznaje, że choć Janina Posturzyńska maluje od niedawna, jej dorobek jest imponujący, a na następną wystawę nie trzeba będzie długo czekać, ponieważ autorka jest osobą niezwykle pracowitą, ambitną i twórczą. - Jasia przyznaje, że lubi jasne kolory, a jej obrazy muszą wnosić w nasze życie radość, i takie podejście do malowania znakomicie jej się udaje. Obrazy wybrane z jej dorobku są równe jeśli chodzi o zabawę z kolorem i sposób ekspresji.
Sama autorka powtarza, że cały czas się uczy i ma jeszcze dużo do powiedzenia poprzez swoją twórczość.

Ekspozycja prac Janiny Posturzyńskiej w "Dworku" będzie dostępna przez miesiąc.

 

Galeria