Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Grupa plastyczna „Tęcza” i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno Kulturalnych „Szansa” na Gali Kultury Lublin 2013

Miasto Rejowiec Fabryczny miało swoją reprezentację na pierwszej Gali Kultury, która we wtorek 25 czerwca odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

W spotkaniu, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury, uczestniczyło kilkuset artystów z całej Lubelszczyzny, w tym malarki z Grupy Plastycznej "Tęcza", działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury "Dworek" w Rejowcu Fabrycznym i Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Szansa". Na wystawie "Złote ręce", towarzyszącej koncertowi galowemu, Grażyna Pukas, Irena Florek i Janina Posturzyńska z "Tęczy" zaprezentowały malarstwo sztalugowe, natomiast panie z "Szansy" pokazały rękodzieło artystyczne, czyli m.in. biżuterię i ozdoby z filcu, a także wyroby wykonane szydełkiem i techniką zpagetti.

Była to pierwsza "Gala Kultury", prezentująca dorobek twórców z Lubelszczyzny w różnych dziedzinach: wokalnej, teatru, kultury żywego słowa, folkloru czy aktywności artystycznej seniorów.

Obecność rejowieckiej delegacji nie była przypadkowa. W ubiegłym roku reprezentanci Rejowca Fabrycznego z powodzeniem uczestniczyli w konkursach, związanych z amatorskim ruchem artystycznym seniorów. Grażyna Pukas zajęła drugie miejsce w kategorii malarstwo, a Wincenty Kwiatkowski otrzymał wyróżnienie za wyroby rękodzielnicze.

Za swoją działalność twórcy z różnych gmin i powiatów zostali uhonorowani przez marszałka województwa specjalnym dyplomami.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

galeria

Popularne

Szukaj